2021/2022 Team Placements

Grade 5/6 Boys

TEAM: Marshfield-1

(Select)

TEAM: Marshfield-2

(Coastal Cup)

Coaches: Tim Russo Coaches: Jamie Tibbet
Matthew Walsh
Mike Fish
# Player # Player
1 Bolick, Carter 1 Beston, Graham
2 Chapman, Logan 2 Courchene, Eamon
3 Dresser, Ridley 3 Dente, Thomas
4 Fish, Brennan 4 Doherty, Cam
5 Hastings, Jack 5 Eagleson, Tim
6 Kennedy, Cal 6 Hall, Ben
7 Nappi, Luke 7 Hartwell, Henry
8 Nielson, Ryan 8 Langlan, Ben
9 Russo, Liam 9 McGowan, Braeden
10 Sherman, Cam 10 Perrault, Leo
11 Swigart, Hans 11 Petrie, Emmett
12 Valentine, Will 12 Tibbett, Gio
13 Walsh, Danny 13 Winn, Brendan
14 Walsh, Sean 14 Wong, Cameron

 

TEAM: Marshfield-3

(Coastal Cup)

TEAM: Marshfield-4

(Coastal Cup)

Coaches: Jon Kemp Coaches: *Need Volunteer(s)*
# Player # Player
1 Brown, Liam 1 Barron, Will
2 Budd, Alex 2 Bronski, Michael
3 Cannon, Myles 3 Carrol, Owen
4 Foley, Conor 4 Fitzpatrick, Daniel
5 Francis, Atticus 5 Fitzpatrick, Sean
6 French, Cameron 6 Kizuk, Ronan
7 Heinrich, Justin 7 Lima, Thalles
8 Kemp, Jake 8 O’Brien, Khalil
9 Lordi, Maxwell 9 Pateras, Dennis
10 McSorley, Alex 10 Purcell, Declan
11 Robicheau, Jackson 11 Quigley, Jake
12 Swain, Jackson 12 Rightmire, Connor
13 Tierney, Colin 13 Spruill, Noah
14 Treacy, Michael

 

Grade 7/8 Boys

TEAM: Marshfield-1

(Select)

TEAM: Marshfield-2

(Coastal Cup)

Coaches: Jason Cunio Coaches: David Lodemore (interim)
Michael Kiziuk
David Lodemore
Number Player Number Player
1. Appel, Michael 1. Abimbola, Iroko
2. Coppenrath, Jon 2. Banti, Luke
3. Cunio, Mason 3. Campbell, Brayden
4. Evans, Jacob 4. Catalano, Braden
5. Fantasia, Sam 5. Cook, Owen
6. Greene, Sean 6. Doran, Jacob
7. Hanson, Brady 7. Emond, Logan
8. Hume, Daragh 8. Herbert, Alex
9. Kiziuk, Brendan 9. Keeler, Nolan
10. Lima, Victor 10. Lamb, Braeden
11. Lodemore, Charlie 11. Lamont, Trevor
12. McCabe, Ryan 12. McKenna, Benjamin
13. McDonough, Nolan 13. O’Callaghan, Cillian
14. Nelson, Gabriel 14. Perreault, Cole
15. O’Callahan, Caleb 15. Serino, Harrison
16. Petrie, Charlie 16. Strand, Ethan
17. Regan, Robert 17. Swain, Donovan
18. Sarabia, Ian 18. Thomas, Owen
19. Tierney, Brendan

Grade 5/6 Girls

Team: Marshfield – 1 (Select) Team: Marshfield – 2  (Select)
Coaches: Erick Andrew, Dan Malvey & Jeff Picard Coaches: Alyssa Reed, TBD
# Player # Player
1 Allen, Gianna 1 Cohoon, Francesca
2 Andrew, Sydney 2 Cohoon, Isabella
3 Crowley, Emily 3 Coleman, Olivia
4 English, Sadie 4 Harrington, Shea
5 Fantasia, Evelyn 5 Hawkes, Lily
6 Hobbs, Emerson 6 McDonald, Hannah
7 Kelleher, Margaret 7 McGrath, Caroline
8 MacKay, Caroline 8 O’Mara, Maeve
9 Malvey, Maeve 9 Reed, Callie
10 McDougall, Mary Kate 10 Scolponeti, Lea
11 McGrath, Kate 11 Spillane, Aisling
12 Medeiros, Katelyn 12 Trottier, Emma
13 Picard, Eloise 13 Wallace, Ella
14 Polcari, Giuliana 14 Yazbek, Sophia
15 Stevens, Molly 15 Zimmer, Rowan

 

Team: Marshfield – 3 (Coastal Cup) Team: Marshfield – 4 (Coastal Cup)
Coaches: Patrick Wilson, TBD Coaches: Jon Kemp, TBD
# Player # Player
1 Adams, Madison 1 Anderson, Anna
2 Arruda, Caroline 2 Archibald, Isabella
3 Edwards, Madison 3 Brown, Lucy
4 Hitchcock, Avery 4 Concannon, Georgia
5 Lynch, Hailey 5 Coppenrath, Bella
6 MacQuade, Rylie 6 Doherty, Brynn
7 Magowan, Madelyn 7 Donovan, Emery
8 Maling, Stella 8 Kemp, LilyRose
9 McNamara, Piper 9 Pitts, Lilian
10 Pereira, Sofia 10 Scannell, Maeve
11 Saunders, Holly 11 Silvestre, Ella
12 Smith, Olivia 12 Tobin, Emma
13 Wilson, Alexandra 13 Vaughan, Sophie
14 Williams, Brooke

 

Team: Marshfield – 5 (Coastal Cup) Team: Marshfield – 6 (Coastal Cup)
Coaches: Brian Charon, TBD Coaches: Joanna Powell, TBD
# Player # Player
1 Campbell, Kaleigh 1 Budd, Kayla
2 Catanese, Claudia 2 Calabrese, Gianna
3 Charon, Lily 3 Calabrese, Madison
4 Consoli, Caileen 4 Cyran, Grace
5 Dailey, Sara 5 Jackson, Rylee
6 Ellis, Ava 6 Kirwan, Eila
7 Francis, Chloe 7 Lamont, Lexie
8 Garcia, Sophia 8 Litchfield, Ava
9 Hayes, Abby 9 Merrick, Isabella
10 Kahn, Julia 10 Minichino, Lilly
11 Kantarowski, Brooke 11 Mitchell, McKenzie
12 Lomba, Elizabeth 12 Powell, Mia
13 Palagi, Julia 13 Shea, Aurora
14 Shugrue, Brenna 14 Tombeno, Ilai

Grade 7/8 Girls

Team: B1 (Marshfield 1)
Blanco Sofia
Catalano Avery
Connor Madison
Foley Sarah
Johnson Callie
Kiziuk Katerina
Knapp Samantha
LoVuolo Mia
Luongo Ella
Malvey Rowan
Marini Bella
McGrath Clara
McNealy Anna May
Panagrossi Tessa
Pratt Lucca
Rhodes Reagan
Tombeno Audrey

Team: B2 (Marshfield 2)
Chiusolo LYLA
Clark Caroline
Commesso Caroline
Cregan Fiona
Dunn Phoebe
Dwyer Jillian
Egelstrom Reilly
Fantasia Emily
Fecteau Clara
Johnson Lila
McDougall Maeve
Robbins Caroline
Rochelle Taylor
Sullivan chloe
Tiernan Hannah
ward Ainsley

Team: CC1 (Marshfield 3)
Barrow Katherine
Boyd Erin
Brawn Julia
CASTIGLIONE Anna
David Olivia
Devine Katy
Ferris Claudia
KEMPTON Emi
Love Kailyn
McCarthy Cassie
O’Callaghan Ciara
O’Keefe Kiley
Pereira Jaden
Santacroce Callie
Simcik Katherine
White Anna
Williams Hannah

Team: CC2 (Marshfield 4)
Colantoni Samantha
Couillard Chloe
Curran Norah
Eitas Emma
Fontes Nevaeh
Gillis Chloe
Hubbard Ashley
Keene Grace
Kelley Emerson
Lamb Michaela
Mcgrath Lily
Sargent Sophia
Scardina Talia
Smolcha Sydney
Tucker Olivia
Welch Addyson

Leave a Comment